11 EYLÜL (İKİZ KULELER) SALDIRISI GERÇEK Mİ..? ***PART III***

2013-09-03 01:02:00

Merhaba arkadaşlar;

 

Gerçektende ülke politikası için böyle hunhar bir oyun oynanmış olabilir mi…?Önceden belirlenmiş ülke stratejisi için böyle planlı bir iç saldırı düzeneği kurulmuşmudur gerçektende…?Evet..zaten gerçek bu devam ediyoruz..

 

                                                     …………………………………………………

 

"BÜYÜK bir uçak gördük" diyen spiker Jim Ryan adlı kişi, hem Fox'ta hem Cnn'de bir müddet 11 Eylül saldırılarının canlı yayınını sunuyor. Hani şu "hesapta" rakip kanallar olan Fox ve Cnn'de... Bu nasıl oluyor peki? Jim Ryan 2. uçağın çarpmasından saniyeler sonra Fox TV'de "TERÖRİST bir saldırıyla karşı karşıyayız" diyen ilk kişiydi. Neyse onu salladabenim anlamadığım nokta hala şu; nasıl olur da rakip 2 kanal dünya tarihinin belki de en önemli anında çok az dakika aralıklarıyla aynı spikerle canlı yayın verebilir?

 

Hazır mısınız arkadaşlar?

 

Hayatı altyazılı Cnbc dizilerinden öğrenen, ömründe bir kez bile diz kapakları yara kabuğu bağlamamış eğitimli sığırlar, siz de hazır mısınız?

 

Gerçeğin tokadını yemeye hazır mıyız?

 

Buradaher şey açıkça izah ediliyor, seyredersiniz boş bir vaktinizde. Biz ise şimdi o anlatılanların doğru olup olmadıklarının bizzat kontrolünü yapacaz beraber.

 

Size 3 adet canlı yayın kaydı verecem arkadaşlar, üşenmeden bu dediklerimi yapacaksınız, zira gözlerinizle görmenizi istiyorum. Zor bir şey değil, sadece 3 tane farklı pencere açacaksınız ve sizden bu 3 canlı yayın kaydının çok ufak kısımlarını seyretmenizi isteyecem (link'lere sağ tıklayıp yeni sekmede aç deyin).

 

Bu, ABD'nin baba kanallarından ABC'nin 11 Eylül 2001, saat 9:03'te yayınladığı 2. uçağın çarpma anına ait canlı yayın kaydı: ABC

 

Seyredin, 0:08'de bir "bi-biip" sesi duyacaksınız, bu sesten 17 saniye sonra uçak çarpacak.

 

Bu, CNN'in 11 Eylül 2001, saat 9:03'te yayınladığı uçağın çarpma anı: CNN

 

Seyredin, 0:55'te "bı-bırp" diye bir ses hatası duyacaksınız. O sesten 17 saniye sonra uçak çarpacak. (CNN kayıtlarında görüntü ve sesler arasında 2-3 saniyelik bir kayma var, görüntü ile sesleri aynı anda eşleştirdiğinizde o ses hatasından TAM 17 saniye sonra çarpma anı gerçekleşiyor)

 

Bu, CBS kanalının 11 Eylül 2001, saat 9:03'te yayınladığı uçağın çarpma anı: CBS

 

Burada biraz dikkat lazım. Seyredin ve video'nun sesini iyice açın, kadın 0:27'de "that's correct" dedikten hemen sonra "şşhh" sesi duyacaksınız. Bu ses hatasından 17 saniye sonra uçak çarpacak.

 

Bunları bulan eleman aynı ses hatalarının FOX ve NBC'de olduğunu da gösteriyor fakat onları çıplak kulakla farketmek zor, ses grafiklerinden bakınca belli oluyor onlardaki falso..

 

Peki tüm bunların anlamı nedir? Bu apayrı kanallarda 17 saniye önce gerçekleşen ses hataları ne demek oluyor? Gelin benle ve ayık olun, videoda anlatılmayan ufak bir detay var.

 

9/11 Commission (resmi kurum) 2. uçağın çarpma ve patlama anını, televizyonlarla uygun olarak "9:03:11" olarak belirliyor. Yani saat sabah 9'u 3 dakika ve 11 saniye geçe...

 

Fakat Lamont-Doherty Rasathanesi patlama anını "9:02:54" olarak belirliyor.

 

Bu rasathanenin tespit ettiği patlama anı, resmi hikâyedeki patlama anından 17 saniye önce.

 

Yuh lan yuh!Uzaydaki XY43 karadeliğinin Saylon galaksisini yutma anını mı tespit ediyorsunuz da aranızda böyle farklılıklar oluşuyor? Allah'ın New York'unda koskoca gökdelene uçak çarpıyor niye bu fark? Ve neden yine 17 saniye? Ne bok var bu 17'de?

 

Bu 17 saniye farklılıklarının ve televizyonda patlama anından 17 saniye önce gerçekleşen "ses hataları"nın anlamı nedir biliyor musunuz? Arkanıza yaslanın ve iyi dinleyin,

 

Lamont-Doherty rasathanesi bir hata yapmadı, tespit ettikleri patlama zamanı gerçekti.

 

Bize televizyonlarda bu patlama anını, gerçektekinden tam 17 saniye sonra izlettirdiler.

 

Biz televizyon izleyicileri, patlama anını o gün Manhattan'da çıplak gözle İkiz Kuleler'i seyreden birisine göre 17 saniye sonra izledik.

 

Zira 11 Eylül 2001 tarihinde canlı yayın veren 5 ABD kanalı TEK merkezden kontrol edildi.

 

Yayınlarında, bu patlama anından 17 saniye önce duyduğumuz "bi-biip" veya "hırş" sinyalleri, kendi aralarındaki bir sinyaldi. Haberleşme mekanizmalarıydı.

 

Bu sinyal, patlamanın gerçekleştiğini ve bizlere önceden hazırlamış oldukları görüntüleri izlettirme vaktinin geldiğini belirtiyordu. Ve bizlere izlettirdikleri uçak (!!?) görüntüleri basit birer bilgisayar animasyonundan ibaretti.

 

Bu aynı merkezden yürütülen televizyon kanallarında "uçak" ne zaman görüldü peki? Yine dahiyane ve psikopatça bir Simon Shack tespitiyle karşı karşıyayız, adamı da ne övdüm maşallah, fakat hakediyor. Neyse buyrun, aynen kendisinden alıyorum:

 


İşte mucizevi bir şekilde televizyonlarda uçağın gözükme anları:

 

Patlama anından önce

17-16 saniye arası: CBS kanalı

15-7 saniye arası: NBC kanalı

6-4 saniye arası: CBS kanalı.

3-0 saniye arası: ABC kanalı (CNN de aynısını verdi)

 

Şimdi hesap makinelerinizi alın, sonra Güvender olasılık hesapları kitabına mı bakarsınız, Ahmet Buhan zihinden problemlere mi bakarsınız, bu bilgiler ışığında bana böyle "senkronize" bir canlı yayının tesadüfen verilme ihtimalinin yüzde kaç olduğunu bulun.

 

%0,00001..

 

Bakın bu Zeitgeist'tır, WeAreChange'dir, AE911Truth'tur, bunlar gibi "kontrollü ifşa" grupları, 11 Eylül'de medyanın böylesine şirketleşmiş bir halde insanları aldattıkları gerçeğini örtmekteler. Bu ve esas birazdan anlatacağım delillerin hepsinin farkındalar, fakat görmezden geliyorlar. Onlara da gelecez, onların da perdelerini çürütecez, sakin olun ahaliiiiiiii.

 

Propaganda ve göz boyama denen şey o kadar önemli ki, bu Simon Shack'in video'ları sadece 10 bin, 20 bin kere izlenmiş durumda ve adam bunları yıllardır anlatıyor. Fakat "11 Eylül'de Ufo görüldü" video'ları milyonlarca kez tıklanıyor. Her şeyi tesadüfe yoran, hayatındaki hiçbir şeyi anlamlı bir temele oturtamadığı halde bir anlamı varmış gibi yaşayan, ömründe patrondan azar işitmek ve sevgiliden ayrılmak dışında acı namına  hiçbir bokyaşamamış olan, sonra gidip de o yaşadığı salakçaufak acılara ulvi anlamlar yükleyen, başından geçen sıradan olayları dünyanın en önemli ve sıradışı hadiseleriymiş gibi heyecanla anlatan, sıradanın önde bayrak flama taşıyanı olduğu halde kendini farklı gösterme çabasında olan, sorgulamayan, öküz gibi yaşayan, hayatı beton yığınları ve elektronik cihaz ekranları arasında sıkışıp kalmış, beyin nöronları küflenmiş insan sürüsü sizi.

 

Sizlere hala somut kanıtlar sunmadım, buraya kadar gördükleriniz Polyanna'lar tarafından "kamera hatası yea, tesadüf yea" şeklinde yorumlanabilir şeyler. Zira ben de bu kadarıyla ikna olmamıştım. Şimdi gelin benimle, sizlere ABC'nin canlı yayın kaydından bir kesit veriyorum.


Tam o anın link'i de bu.

 

O kulenin solundan akıp giden beyaz nesne var ya, o ne biliyor musunuz?

 

Kendisi 8.8 mil uzunluğundaki Verrazano Köprüsü'dür.

 

 

Evet, bildiğin köprü, uçuyor gidiyor canlı yayında.

 

Ve bu köprü yalnızca ABC yayınında değil, diğer kanalların yayınlarında da böyle arasıra hareket ediyor.

 

Kendince 2-3 salak, şu ana kadar size gösterdiklerimi "video hataları, çekim farklılıkları, normal böyle şeyler" gibi salak hikâyeler ve aptal izahlarla çürütmeye çalışmış durumdalar. Bu köprünün öyle canlı yayında sağdan sola hareket etmesi için ne demişler diye baktığımda, söyleyebildikleri tek şeyin şu olduğunu gördüm: "kameranın açısı değişiyor, o yüzden normal".

 

Allah belanızı versin.

 

Kamera hareketiyle arka plandaki köprünün öyle abartı bir şekilde kaymasının neden mümkün olamayacağını size izah ediyorum, farketmesi zor değil: Kamera, görüntüyü sola da alsa, sağa da alsa, köprü DURMAKSIZIN SOLA doğru kayıyor. Eğer kameranın hareketine bağlı bir şekilde hareket ediyor olsaydı o köprü, kamera hafif sola veya sağa döndüğünde köprünün de gidiş yönünün değişmesi gerekirdi. Fakat köprü sürekli ivmeli bir şekilde sola doğru hareket ediyor. E iyi de be dangalak!Kamera hep aynı yönde hareket etmiyor ki. Kaldı ki kamera sağa-sola oynamasa bile, sadece zoom out yaptığında da köprünün sola doğru kaymaya devam ettiğini görüyorsunuz. Hatta bir ara ışınlanıyo falan o kodumunköprüsü.

 

Ya moruk, şu yaptığım izah bile o kadar gereksizdi ki... Bu köprü olayına kılıf uydurmaya çalışan insan kesinlikle ya art niyetlidir ya da "her şeyi ben bilirim" kafasındaki bir öküzdür. Olayın aslı ne biliyor musunuz?

 

İyi dinleyin beni..

 

Televizyonda bizlere izlettirilen Manhattan şehri, arka planı ve bütün binalar sadece 2 boyutlu grafiklerdi. Birazdan bu konuyu izah edecem. Manhattan şehrinin arka planındaki "layer" bir şekilde kayıyor, sıçıyorlar canlı yayında. ABC ekibi de bunu farkediyor, düzeltmek için görüntünün kontrastını açıp kapatıyorlar, ayarlarla oynuyorlar, bir boklar yapıyorlar yukarıda da izleyebileceğiniz üzere. Ve baktılar durumu kurtaramıyorlar, hemen görüntüyü değiştiyorlar. Şehir görüntüsünü kesip, derhal stüdyoda konuşan amcayı gösteriyorlar.

 

Hiç kimse kıvırmasın. Olay budur!!

 

Peki niçin bu köprü gibi bariz hataları bile akıllarınca çürütmeye, bunların üstünü örtmeye çalışanlar var hiç düşündünüz mü? Tahmin edeceğiniz üzere internet, 11 Eylül olayı hakkında iğrenç komplo teorileri ve abuk subuk hikâyelerle dolu. Sahiden de 11 Eylül'le ilgili anlatılan çoğu hikâye "tıraş" ve ben size bu tür saçmalıkları anlatmayacam burada. Her neyse, bu tür sahiden saçma olan "komplo teorilerinin" yaygınlaşmasını, insanların resmi hikâyeye inanmadıklarından dolayı kendilerince bir izah getirmeye çalışmalarına bağlayabiliriz, hatta sığırların istediği olsun, bunun adına "paranoya" da diyebiliriz, eyvallah. Fakat 11 Eylül'le ilgili anlatılan, mantıklı veya mantıksız bütün hikâyelerin sadece "komplo teorisi" olduğunu savunan, hepsinin üstünü çizip atan, Bin Ladin ve onun müslüman terörist arkadaşlarının uçakları kaçırıp Amerika'yı vurduğunu savunan onlarca blog sayfası ve yüzlerce internet sitesi olduğunu söylesem size?

 

Bunu ne ile açıklayacaksınız? Bunların da birçoğu benim "ekşici" diye tabir ettiğim, "ben bilirim" kafasındaki öküz oğlu öküz zihniyetin ürünü olan masum siteler, ona da eyvallah. Kendilerince ahkâm kesen, "heey yok öyle şeyler, sakin olun şampiyonlar, kimse bizi kandırmıyor " kafasındaki andavalların sitesi birçoğu, hepsinin altında bir şey aramayın. Fakat aralarında öyle olmayanları da var desem? Kasıtlı olarak saçma teorilerin ortaya atıldığını ve sonra bu zaten saçma olan teorilerin çürütülüp "bakın yok öyle şeyler, 11 Eylül'de teröristler vurdu bizi :(" diye insanlara kakalanmaya çalışıldığını söylesem? Bu işler o kadar basit değil moruk.

 

Ve size şu ana kadar "medya" ile ilgili anlattığım hiçbir şey "teori" değildi, biz varolan televizyon kayıtlarını inceledik. Olabildiğince somut şeyler göstermeye çalışıyorum size.

 

Neyse devam ediyorum..

 

Şu az önceki Verrazano köprüsü, İkiz Kuleler'in neresinde kalıyor? Google Maps'ten bakabilirsiniz, lakin en iyisi benzer açılardan fotoğraflar ile karşılaştırmak:

 

Soldaki görüntü ABC'nin dünyaya sattığı fabrikasyon Manhattan şehri görüntüsüdür, birçok kanalda da yayınlanmıştır o kayıt. Misal History Channel'da görüyorsunuz şu an. Sağdaki ise 11 Eylül öncesi çekilmiş GERÇEK Manhattan fotoğrafı. Köprünün gerçekteki konumunu idrak etmişsinizdir sanırım şu an.

 

 

Yani o açıdan köprünün gözükmesi bile zorken, köprü o kadar yakında beliriyor ve bildiğin hareket ediyor. İsterseniz o günki başka canlı yayınlarla karşılaştıralım, bakalım köprü neredeymiş?

 

Körpü görebilen? (Video link'i de bu.)

 

 

Neyin kafasını yaşıyorsunuz?

 

ABD kanalları şehri kısmen farklı açılardan gösteren 2 boyutlu şehir animasyonları hazırlamışlardır. Bu animasyonların hiçbirinde BİNALARIN olduğu sokaklarda hareketlilik yoktur. En ufak bir insan, araba vs hareketi dahi yoktur. Alın 2,5 saatlik CNN kaydını seyredin, sokaklarda ve binaların olduğu zeminde en ufak bir hareketlilik gören çıksın karşıma. Ben kafayı sıyırıyodum moruk, saatlerce taradım hepsini, alayı tıraş.

 

Gerçekçilik katmak için arka plana hareketli animasyonlar koymuşlar, şu yukarıda verdiğim NBC versiyonunda arkadaki gemiler hareket halindedir mesela. Fakat bazen sıçıp köprüyü de hareket ettirebiliyorlar işte, canlı yayın, olur öyle şeyler. He bir de gerçekçilik katmak adına uçan helikopterler veya uçan kuşlar falan serpiştirmişler ki dur aklıma gelmişken ondan da bir örnek vereyim, yine hiçbir kanalınki birbirini tutmuyor. Birinde uçan helikopter birinde ya hiç gözükmüyor, ya da Gümüşhane istikametine gidiyor vs vs.

 

Birazdan kaynak olarak kullanacağım video'lar; buamatör video ve buABC canlı yayın kaydıdır. Amatör video'da açı dolayısıyla uçak gözükmüyor, o sebeple bu video'da herhangi bir rötuşa gerek duyulmadığını söyleyebilirim. Lütfen 20 saniyenizi ayırın ve aşağıdaki gif'i SONUNA KADAR seyredin, isteyen kendi başına kontrolünü link'ini verdiğim video'lardan da yapabilir.

 

Patlama anı ve sonraki 15 saniye:

ABC kamerası sizlere şehrin arka planını, denizi ve deniz kıyısındaki evleri bile gösterebilirken, oradan geçen helikopteri gösterememe şansı yoktur. Lütfen bunu piksel farkına falan bağlamayın veya aptal terimsel ifadelerle kılıf uydurmaya da çalışmayın. ABC'de bu helikopterin gözükmemesinin tek nedeni, ABC'nin 11 Eylül'de sizlere canlı yayın diye izlettirdiği şeyin önceden hazırlanmış bir bilgisayar animasyonu olmasıdır.

 

Yaa.

 

Hala mı cesaret edemiyorsun gördüklerini kabul etmeye? BuNBC canlı yayını ile uçağın gözükmediği buamatör çekimi de kendin karşılaştır o halde.

 

CNN'den ve FOX'tan bahsetmiyorum bile, onlarda da yok bu helikopter. Birkaç tanesinde de var ama ehehe. İşin komikliği de burada ya zaten, bir kanalın yapmış olduğu değişikliği, diğer kanal yapmaya gerek duymuyor çoğu zaman. Ve sadece bu helikopter mevzusu da değil olay. Birinde bembeyaz olan uçak, diğerlerinde güneşin tepede olduğu Manhattan sabahında simsiyah gölge şeklinde çıkıyor karşımıza.

 

Sevgili "Cxx", eğer bir tezgâh kuracaksanız bütün video'ları birbirlerine senkronlamalısınız, yoksa böyle sıçarsınız işte. Fakat siz de haklısınız, ne gerek var dimi, insanlar her türlü inanıyorlar zaten sizin yalanlarınıza.

 

Canlı yayında daha ne kadar sıçabileceklerini görmek istiyor musunuz?

 

CNN canlı yayınının tam buanına bakalım şimdi.

 

 


Lütfen altyazıların olduğu kısımdaki şehir görüntüsünü iyice seyredin.

 

İzlemekte olduğunuz şey yalnızca kartpostalvari bir bilgisayar animasyonudur. 2 boyutlu bir şehir görüntüsüdür. Fakat kamera zoom out yaptığında hazırladıkları "hayali" şehir kompozisyonu bitiyor ve alttaki siyah ekran beliriyor. Masanın üzerine bir fotoğraf koyun, kamerayla o fotoğrafı video'ya kaydedin ve yavaşça zoom out yapın. CNN'in canlı yayında yaptığı şey bundan neredeyse farksızdı.

 

Size televizyonda "bu açıdan şehrin bu kadarını göstersek yeter" diye düşünen CNN ekibi, kamera zoom out yaptığında işte böyle sıçıyor.

 

O alttaki siyah ekran, o siyah ekranın hemen üzerindeki iğrenç baştan savma grafikler...

 

En az Playstation'daki Winning Eleven oyununun seyircileri kadar gerçekçi.

 

 

 

Oyun bitti.

 

11 Eylül 2001'e ait hiçbir gerçek canlı yayın kaydı televizyonlarda yayınlanmamıştır.

 

Hepsi, şirketleşmiş medyanın 6,5 milyar insana yedirdiği stüdyo yapımı montajlardır.

 

Peki dünyaya nasıl sattılar bu "uçak" hikayesini?

 

Televizyonda kuleye çarpan "uçağı" gördüğünü söyleyen ilk kişiler kimler biliyor musunuz? Canlı yayındaki ilk görgü tanıkları hepsi video'larıyla belgeli bir şekilde burada (50.000 kez tıklanmış), ben ekstradan izah edecem sadece, elektriği keşfetmeyecem.

 

İşte televizyonda "UÇAK GÖRDÜM" diyen ilk görgü tanıkları:

 

Sean Murtagh : CNN mali işler başkan yardımcısı

Mark Obenhaus : ABC üst düzey yapımcı

Owen Moogan : FOX üst düzey yapımcı

Sid Bedingfield : CNN başkan yardımcısı

Richard Davis : CNN standart haberler ve uygulamalar başkan yardımcısı

Rose Arce : CNN yapımcı

Jeanne Yurman : CNN muhabiri

Winston Mitchell : ABC / CNN yapımcı

Eric Shawn : FOX tv üst düzey muhabir

Jennifer Oberstein : Ritz - Carlton otelleri / NBC tur operatörü

Jane Derenowski : MSNBC yapımcı

Dr. Jay Adlersberg : ABC tıbbi muhabir (savaş muhabiri)

Elliot Walker : NBC haber yapımcısı

Theresa Renaud : CBS yapımcısı eşi

Marc D. Birnbach : FOX tv personeli

 

Hey maşallah, sanırsın tüm ABD televizyoncuları ilkokuldayken hava-gözlem koluydu, vay amk`mundünyasına bak sen hele. Hiç mi bir nalbur, bakkal, çakkal, zenci falan görmez bu kodumunuçağını da onu bağlamazlar canlı yayına?

 

 

Sadece bir örnek veriyorum. Çarpan İLK uçağın (yani kimse tutup özellikle İkiz Kuleler'i seyretmezken, gayet sıradan bir günken) görgü tanığı Sean Murtagh (Cnn'de yetkili bir abi) uçağın cinsine kadar her şeyi söylüyor. Hem de henüz patlamadan dakikalar sonra, buyrun link. Kendisi diyor ki: "İki motorlu bir uçaktı, muhtemelen (boeing) 737. Büyük bir ticari yolcu uçağıydı". Daha sonra kendisine kulenin civarında enkaz olup olmadığı sorulduğunda ise diyor ki "ammm üzgünüm bulunduğum yer biraz uzak İkiz Kuleler'e". E be atın götü, demin çift motorlu boeing 737'sinden, neredeyse hostesin öjesininrengine kadar her boku görmüştün, şimdi mi aklına geldi uzakta olduğun?

 

Peki, daha sonra sıradan insanlar da bağlandı canlı yayına, şimdi onlar ne diyor ona bir bakalım. Bunun için teker teker uğraşıp ayrı video link'leri bulmaktansa (yaparım orası hiç sorun değil de, burada yapılmışı var) sizleri September Clues'un son bölümüne yönlendirecem, boş bir vaktinizde seyredin: buyrun link. Telefonla bağlanan BİRÇOK görgü tanığı "kesinlikle ufak bir uçaktı, daha önce hayatımda böyle bir uçak görmedim ben" diye açıklama yapıyor.

 

Bak ben tüm canlı yayın kayıtlarını seyrettim, yoldan çevirdikleri görgü tanıklarının çoğu "küçük uçak" derken, spikerler sürekli "hayır BÜYÜK bir uçaktı" (LARGE plane) şeklinde müdahalede bulunuyorlar.

 

Spikerlerden birinin "the mi(ssile)... the plane" diye bir gaf anı var ki hele, bildiğin komedi. Ve hatta ve hatta, 9/11 Komisyonu başkanının 2006 yılında ağzından kaçırdığı "FÜZE" lafını buvideo'dan kulaklarınızla duyabilirsiniz.

 

Bunlar öyle yanlışlıkla, dalgınlık anıyla, ağızdan öylesine çıkmış laflar değiller.

 

Hepsi haberdardı.

 

Hepsi..!!

 

Bütün medya değil tabi, olaydan habersiz spikerler, muhabirler de vardı doğal olarak. Fakat şu yukarıda ismi geçen ve birazdan göstereceğim "görgü tanıkları"nın hepsi de olaydan haberdardı. 11 Eylül planlanmış, kurmaca bir terör saldırısıydı…

 

TO BE CONTINUED...

 

0
0
0
Yorum Yaz